Унікальний контент великого обсягу
Пошуковик хоче бачити свіжий контент (за даними провідних СЕО експертів стаття має містити 700+ слів для найкращої індексації), унікальний текст, без копіювання.
Рекомендація:
Основні статті, особливо ті, які відповідають топ-темам і найбільш популярним у пошуку фразам, писати дуже великого обсягу – 600+ слів.
Гугл також хоче бачити підзаголовки H2-H4 і списки для розбивки тексту.
З гайдлайну Гугл про фокус на унікальні репортажі:
5.1 Унікальні новинні репортажі “дуже високої якості”, “які висвітлюють тему, яка б не стала відомою читачам, якби ваша стаття її не розкривала. Оригінальна, глибока та добре вивчена і викладена публікація вимагає високого рівня навичок, часу та зусиль”.
Рейтинг якості сторінки: найважливіші фактори, які Google буде враховувати для формування рейтингу якості сторінки: Мета сторінки, Експертність, Авторитетність, Достовірність: це важливі характеристики якості контенту.
Витяг про чинники оцінки контенту
Freshness of content - свіжість контенту
Diversity of content - різноплановість контенту
Rich textual content - великий обсяг текстового контенту
Originality of content - унікальність контенту
Заголовок новини/публікації
Заголовок новини/публікації — ключовий для новинної статті SEO-чинник. Текст цього тегу показується в браузерах та на сторінці результатів пошуку. Це допомагає користувачам зрозуміти, про що йдеться у статті.
Заголовок використовується пошуковими системами для визначення теми сторінки та відображення у пошуку. Заголовок – перший текст зі статті, який бачать користувачі на сторінці результатів пошуку Google. Саме там вони вирішують, перейти чи ні на вашу статтю.
Рекомендація. Ідеальний текст заголовка:
- Починається з ключового запиту, ключової фрази для статті;
- Завдовжки від 55 до 65 символів, може бути довшим, але зміст має бути викладено чітко і зрозуміло у перших 65 знаках.
- Описує зміст сторінки;
- Захопливий і заохочує клацнути й перейти на сайт прочитати статтю;
- Може містити назву категорії чи видання у кінці.
Вміст новини/публікації
Теми й відповідно ключові слова можна відстежувати через сервіс пошукової системи Google — https://trends.google.com/trends/trendingsearches/daily?geo=UA
Відповідно можна переглядати тренди окрім України й по цих країнах, щоб підвищити відвідуваність.
Пошукові тренди можемо використовувати не тільки як тему, а і як ключові слова. У випадку використання запиту як ключа, він повинен міститися в заголовку та тексті (кількість ключів не більше 3% у тексті).
На основі 1-2 ключових фраз адаптуємо текстовий контент. Ця фраза, на яку ми націлюємося в пошуку, має зустрічатись в заголовках і в тексті. Але не більше 3% у тексті.
Текстовий контент розбиваємо на логічні частини підзаголовками. Заголовок статті — це Н1 (в адмінці це назва статті), а її основні частини, рівні по змісту за логікою розповіді, мають мати заголовок Н2. Ці секції з заголовком Н2 можуть розбиватися на окремі частинки із заголовками Н3.
У невеликій новині слід дати хоча б один H2. Або й два — короткі підзаголовки по суті сюжету.
Бажано в параграф давати 4-5 речень максимум. Після цього створювати новий. Після 2-3 параграфів — завжди новий підзаголовок.
Включаємо посилання на авторитетні джерела, а також на свої власні топові матеріали.
Без потреби не ставити посилання на інші сайти, коли йдеться про загальну інформацію. Уникати ставити посилання на низькоавторитетні ресурси. Кількість зовнішніх посилань — обмежити до мінімуму, коли це необхідно для цитування чи доповнення інформації.
Рекомендується ставити посилання на головну сторінку за назвою сайту чи ключовими фразами. Крім того, також рекомендую давати посилання на відповідну категорію за ключовими словами.
У новому алгоритмі Гугл добре індексуються статті з 700+ слів.
Тут варто зосередитися на розгорнутих матеріалах на топ-теми - хоча б 2-3 на тиждень, під кінець тижня.
Якщо публікується коротка новина, то хоча б 300-500 слів повинно бути.
До фото вміло прописуємо альтернативний текст / підпис для фото. Вживаємо ключові слова, але лише тоді коли вони виправдані та релевантні. Не переборщити. Текст має описувати картинку.
Рекомендація:
- Короткий, цікавий заголовок статті
– Оптимізований заголовок — 45-65 знаків завдовжки (або ж основний зміст передати у перших 65 знаках, якщо заголовок виходить довшим)
– Заголовок повинен вміщувати ключові запити
- Оптимізований лід 145-155 знаків. Додавайте важливі ключові слова, але не більше одного
– Лід має бути цікавим, заохочувати клацнути та перейти на сторінку
- Новини відстежуємо через Google Trand та власні джерела інформації. Новини з Google Trand необхідно якісно обробити:
– Не менше 700 слів
– Хоча б один підзаголовок Н2
– Додати фото та підпис
– 1-2 ключових фраз адаптуємо в текстовий контент
– Без потреби не ставити посилання на інші сайти, коли йдеться про загальну інформацію
- У власні новини додати копірайтинг (див. Копірайт сайту в кінці 2 або 3 абзацу)
- Короткі новини повинні містити не менше 500 слів
- Використовувати списки, коли це доцільно
- Використовувати відео YouTube, коли це доцільно
Копірайт сайту в кінці 2 або 3 абзацу
У власних новинах необхідно прописувати копірайтинг. Наприклад: «Інформує SITE» (або інші варіанти: повідомляє SITE, передає кореспондент SITE, за даними редакції SITE, повідомляється на сайті SITE, за інформацією видання SITE).
Ключові слова
В новинах в полі «Ключові слова» достатньо давати 1-3 ключі + імена й прізвища (для відомих постатей можна обмежитися прізвищами). У нас на сайті поле «Ключові слова» — це системне поле. З цих ключів формуються рекомендації під публікацією. Тому чим влучніше буде ключ, тим краща буде підбірка рекомендацій, й відповідно, прочитавши новину/публікацію, користувач з великою ймовірністю перейде по рекомендації за темою новини/публікації.
Підбір фотографій для новин/публікацій та робота з фотографіями
Фотографії повинні бути якісні як за змістом, так і по розміру. Дуже цікаво дивиться фотографія, яка розкриває суть статті, але при цьому вона є креативною.
Потрібно пам’ятати, що фото та підпис будуть приводити на сторінку новини/публікації з пошуку, соціальних медіа, месенджерів. А також вони дають потенціал для вірусності та більшого поширення між користувачами у соціальних мережах.
Рекомендація:
- Оптимальний мінімальний розмір фотографій за шириною не менше 1200 px
- Фотографія повинна бути альбомної орієнтації
- Зображення повинно бути цікавим, описувати або суть тексту або вміст. Це особливо стосується головної фотографії, оскільки:
- Головне фото при поширенні у соціальних мережах, месенджерах тощо буде видне першим та привертати увагу.
- Якщо фотографія банальна та не цікава, то у соціальних медіа на новину можуть не звернути увагу, оскільки людське око спочатку затримується на візуальній інформації, а лише потім на текстовій
- Головне фото повинно бути альбомної орієнтації, щоб у соціальних медіа фотографія була презентабельною. Усі платформи альбомні фотографії роблять великого розміру, та формують більш презентабельну карточку посилання.
Фотостоки та стоки з репортажними фотографіями
Окрім фотостоків можна брати фотографії з офіційний державних джерел, які практично поширюють фото за ліцензією CC BY-NC-ND 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/deed.uk)
Найбільш відповідні фотостоки для сайтів з новинами та публікаціями, репортажні фото:
Фотостоки на різні теми: