відверто, краще не використовувати. особливо якщо у вас магазн.
а так ось переклад
Консервативне кешування є стандартним типом кешування. Ось як це працює:
Відвідувач відвідує сторінку вашого сайту.
Joomla перевіряє, чи є непрострочена версія цієї сторінки в каталозі кешу.
Якщо кешована сторінка існує (і термін її дії не минув), тоді Joomla надасть її відвідувачу – інакше буде створено кешовану версію сторінки, і ця кешована версія буде надана відвідувачу та кожному наступному відвідувачу, доки він (під «воною» ми маємо на увазі сторінку) не минув.
Наведений вище сценарій є типовим, і це те, як більшість розробників реалізують кешування.
Прогресивне кешування працює таким чином:
Відвідувач відвідує сторінку вашого сайту.
Joomla перевіряє, чи існує кешована версія цієї сторінки для цього відвідувача, і термін її дії ще не минув.
Якщо така кешована сторінка існує, вона буде надана відвідувачу, інакше Joomla створить кешовану сторінку для цього конкретного відвідувача, а потім надасть її йому.
Якщо інший відвідувач (який ніколи не був на цій сторінці) відвідує цю сторінку, тоді Joomla не обслуговуватиме кешовану сторінку попереднього відвідувача, замість цього вона створить кешовану версію цієї сторінки
спеціально для цього користувача, а потім обслуговуватиме її його.
Як ви бачите, прогресивне кешування пропонує покращення продуктивності, лише якщо той самий відвідувач відвідує ту саму сторінку протягом часу існування кешованої версії сторінки. У більшості сценаріїв прогресивне кешування призводить до значного зниження продуктивності, яке набагато гірше, ніж вимкнення кешу, просто тому, що для майже кожного відвідування Joomla має обробити запит, створити кешовану версію сторінки, а потім надати сторінку відвідувачу. (замість простої обробки запиту та обслуговування сторінки в сценарії, коли кеш вимкнено). О, і не забувайте про всі кеш-файли, створені Joomla – ви можете тільки уявити, скільки цих файлів ви матимете у вашій кеш-папці, якщо у вас є веб-сайт новин із високим трафіком (який має багато сторінок).
Тепер ви можете запитати, за яких обставин прогресивне кешування є корисним? Ну, уявіть, що у вас є відео-сайт (схожий на youtube). Ви хочете показати кожному відвідувачу налаштовані сторінки на основі його місцезнаходження та/або налаштувань браузера та/або встановлених плагінів. Отже, для кожної сторінки, яку завантажують відвідувачі, ви використовуєте цю інформацію для створення налаштованої версії цієї сторінки та кешуєте її. Якщо відвідувач знову відвідає ту саму сторінку, то Joomla не потрібно повторювати роботу, щоб створити налаштовану сторінку.
Звичайно, є багато сценаріїв, за яких прогресивне кешування є дійсно корисним, але, на нашу думку, прогресивне кешування слід розглядати, лише якщо веб-сайт отримує багато відвідувачів і якщо ці відвідувачі переважно є постійними. Використання в інших випадках призведе до значного погіршення продуктивності веб-сайту.