У цьому відео поговоримо про додаткові інструменти та налаштування багатомовності.
Перейдіть до Система – Вміст мови. Тут зібрані налаштування встановлених Вами мов сайту. Якщо якихось мов немає, їх можна створити. Розглянемо налаштування мови на прикладі української (рисунок нижче).
Опції розділені на дві вкладки. Розгляну тільки ті налаштування, які є найцікавішими (або найменш зрозумілими), як на мене.
- Заголовок. Відображається у списку мов контенту в адміністративній частині сайту. Рекомендую задавати назву мови так, щоб її зрозуміли всі, хто має доступ до адмінки.
- Назва рідною мовою. Відображається в модулі «Перемикач мови», якщо в його налаштуваннях активована опція Використання випадаючого списку.
- Мовний код в URL-адресі. Код мови, згідно з ISO 639-1, який відображається в URL-адресі сторінок сайту. Наприклад, для української мови це «uk» («
https://site.com/uk/storinka-2
»).
- Зображення. Дозволяє вибрати зображення прапора країни, мова якої потрібна. Файли зображень у форматі GIF знаходяться у папці «media/mod_languages/images». Помістіть у цю папку файл, його можна буде вибрати у списку Зображення, щоб він відображався для цієї мови в адмінці і у фронтальній частині сайту. Якщо у вас уже була відкрита мова, збережіть її налаштування, тоді файл має з’явитися у списку.
Зверніть увагу на опцію Тег мови. У документації Google є примітка: «You can’t specify the country code by itself. The first code stands for the language and Google doesn’t automatically derive the language from a country code.». Переклад: «Ви не можете вказати код країни сам по собі. Перший код позначає мову, і Google автоматично не визначає мову з коду країни.». Наприклад, тег мови «uk-UA» вказує на «Українська-Україна», тобто «мова-країна».
У випадку, коли треба вказати лише мову, наприклад, «uk» (без країни), слід використовувати плагін «Система. Мовний код». Активуйте цей плагін та збережіть його. Після цього в його налаштуваннях на вкладці Мовні коди для опції uk-UA можна встановити «uk». Більшою мірою це є актуальним, коли у вас немає прив’язки до конкретної країни, наприклад, інформаційний сайт.
Можливі проблеми при зміні тегу мови. У вас можуть виникнути проблеми з автоматичним формуванням псевдонімів категорій, матеріалів, тощо, якщо ви зміните Тег мови. Наприклад, якщо для української мови замість «uk-UA» (українська мова для України) задати «uk-GB» (українська мова для Англії), Joomla може перестати автоматично формувати псевдоніми виду «zaholovok-staty». Натомість вона формуватиме псевдоніми виду «23-12-2023-09-55». Плюс, при зміні тега мови для всіх елементів (матеріалів, пунктів меню, модулів та таке інше) потрібно буде заново вказувати мову. Після встановлення мови асоціації, якщо вони були налаштовані, повернуться самі.
У вас можуть виникнути проблеми зі вкладкою Асоціації в категоріях, матеріалах тощо, якщо змінити Тег мови. Ця вкладка може не відображатись або в ній нічого не буде. Також можуть не створюватися зв’язки у компоненті Асоціації багатомовності.
Цього не відбувається при використанні плагіну «Система. Мовний код».